Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Turniej techników informatyków

czwartek,

Turniej techników informatyków

Zapraszamy uczniów z kierunku technik informatyk do udziału w mistrzostwach CKZiU w arytmetyce binarnej. Turniej odbędzie się 10 i 11 października, dokładniejszych informacji udzielą nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Rywalizacja polega na wykonywaniu dodawania liczb w postaci binarnej. Proste zasady konkurencji nie ulegają zmianie, zwycięża uczestnik, który w czasie 1111002 sekund (czyli minuty) wykona prawidłowo najwięcej działań. Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt. W przypadku rywalizacji drużyn sumowane są wyniki w uzyskane ramach danej reprezentacji.

Turniej ten odbywa się cyklicznie już od kilku lat, a dzięki niemu nasi technicy informatycy poprzez rywalizację doskonalą swoje kompetencje zawodowe.

Czy wiesz, że…

Bit to najmniejsza jednostka informacji używana w odniesieniu do sprzętu komputerowego. Może przyjąć jedną z dwóch wartości, zazwyczaj określanych jako 0 i 1. Urządzenie cyfrowe może rozpoznać dwa stany napięciowe, w uproszczeniu: jest napięcie lub go nie ma, dlatego dla procesora naturalnym systemem jest dwójkowy (binarny) system liczbowy. Próby zaprojektowania procesora działającego na podstawie dziesiętnego systemu liczbowego dowiodły małej efektywności takiego rozwiązania.

Artykuł: Edward Feigenbaum

Edward Feigenbaum

Artykuł: EFF DES cracker

EFF DES cracker

Artykuł: Komputer Apple Lisa

Komputer Apple Lisa

Artykuł: Yahoo!

Yahoo!

Artykuł: Sublime Text

Sublime Text

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły