Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Podsumowanie stażów zawodowych w Malmö

czwartek,

Podsumowanie stażów zawodowych w Malmö

W ramach projektu „Zagraniczne praktyki drogą do rozwoju zawodowego”, uczniowie trzeciej klasy TŻG: Karolina, Patrycja, Oliwia, Julia, Aleksandra, Weronika, Jakub i Kacper odbywają miesięczne praktyki w lokalach gastronomicznych, natomiast uczniowie z klasy trzeciej TI: Weronika, Robert, Damian, Dominik, Dawid, Filip, Jakub Suszyński i Jakub Drzyzguła odbywają staże zawodowe w firmie Skånefixaren.

Biorąc udział w warsztatach informatycznych, uczniowie pogłębiają swoje wiadomości i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej oraz ćwiczą kompetencje językowe. Przyjazna atmosfera, panująca w czasie warsztatów, sprzyja nauce diagnostyki sprzętu komputerowego i pogłębianiu wiedzy na temat wymiany komponentów komputera oraz rozkręcaniu i skręcaniu laptopów. Nasi uczniowie mieli również okazję poznać sposoby hostowania stron internetowych oraz zgłębić tajniki zarządzania domenami.

Uczniowie klasy 3 TŻG odbywają praktyki w restauracjach: Ciao, Dragörkajen, Freda 49 oraz w hotelach Elite Hotel Savoy oraz First Hotel Jorgen Köck.

Z WIELKĄ DUMĄ przekazujemy, iż w opinii szwedzkich pracodawców, uczniowie wzorowo wypełniają powierzone im zadania. Są punktualni, pracowici, wychodzą z inicjatywą i szybko uczą się nowych umiejętności. Ich stosunek do obowiązków, chęć zdobycia nowych kompetencji oraz praca w zespole zostały wysoko ocenione przez mentorów.

W opinii naszych uczniów praktyki zagraniczne dają możliwość poznania struktury pracy w innym kraju, rozwijania kompetencji zawodowych i językowych oraz pogłębienia wiedzy o Szwecji. Każdy z uczniów docenia cierpliwość, otwartość i pozytywne nastawienie szwedzkich pracodawców i współpracowników. Wszyscy uczniowie zwracają uwagę na przyjazną i ciepłą atmosferę panującą w miejscach pracy.

Autorzy: Iwona Harasimowicz i Krystyna Drężek

Artykuł: Konkurs na kartkę świąteczno‑noworoczną

Konkurs na kartkę świąteczno‑noworoczną

Artykuł: Józef Piłsudski

Józef Piłsudski

Artykuł: JavaScript

JavaScript

Artykuł: Barbórka

Barbórka

Artykuł: World AIDS Day

World AIDS Day

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły