Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Lista flag Polski

poniedziałek,

Lista flag Polski

Flagi narodowe

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej

Proporcje: 5:8

Barwy polskiej flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego. W heraldyce bieli używa się jako reprezentacji srebra. Kolor biały może oznaczać także wodę lub duchową czystość i niepokalanie. Kolor czerwony to symbol ognia i krwi lub odwagi i waleczności.

Flaga z godłem Rzeczypospolitej Polskiej

Proporcje: 5:8

Płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej.

Flagi wojskowe

Proporzec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Proporcje: 5:6

Płat tkaniny barwy czerwonej w obramowaniu wężyka generalskiego, z umieszczonym na środku godłem Rzeczypospolitej Polskiej.

Flaga Ministra Obrony Narodowej

Proporcje: 5:8

Płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, zakończony dwoma trójkątnymi językami na wolnym liku, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Pod herbem, pośrodku czerwonego pasa, jest umieszczona kotwica koloru białego skrzyżowana z z lufą armatnią koloru żółtego.

Flaga Marszałka Polski

Proporcje: 5:6

Płat tkaniny barwy czerwonej z orłem Marszałka Polski umieszczonym na środku, obramowany dookoła wstęgami białą, czerwoną oraz białą.

Flaga szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Proporcje: 5:6

Płat tkaniny barwy czerwonej z orłem generałów umieszczonym na środku, obramowany dookoła wstęgami białą, czerwoną oraz białą.

Flaga Wojsk Lądowych

Proporcje: 10:21

Płat tkaniny o czerwonej barwie Rzeczypospolitej Polskiej, zakończony dwoma trójkątnymi językami na wolnym liku, z umieszczonym pośrodku Orłem Wojsk Lądowych.

Bandera wojenna

Proporcje: 10:21

Płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, zakończony dwoma trójkątnymi językami na wolnym liku, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej.

Proporzec Marynarki Wojennej

Proporcje: 4:5

Płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, z umieszczonym pośrodku krzyżem kawalerskim.

Flaga Marynarki Wojennej

Proporcje: 10:21

Płat tkaniny o czerwonej barwie Rzeczypospolitej Polskiej, zakończony dwoma trójkątnymi językami na wolnym liku, z umieszczonym pośrodku Orłem Marynarki Wojennej.

Flaga lotnisk (lądowisk) Marynarki Wojennej

Proporcje: 5:8

Płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Na białem pasie, z lewej strony godła znajduje się szachownica lotnicza. Na pasie czerwonym, pod szachownicą umieszczono kotwicę koloru białego.

Flaga Sił Powietrznych

Proporcje: 10:21

Płat tkaniny o czerwonej barwie Rzeczypospolitej Polskiej, zakończony dwoma trójkątnymi językami na wolnym liku, z umieszczonym pośrodku Orłem Lotnictwa Wojskowego.

Flaga lotnisk (lądowisk) wojskowych

Płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Na białem pasie, z lewej strony godła znajduje się szachownica lotnicza.

Flaga Wojsk Specjalnych

Proporcje: 10:21

Płat tkaniny o czerwonej barwie Rzeczypospolitej Polskiej, zakończony dwoma trójkątnymi językami na wolnym liku, z umieszczonym pośrodku Orłem Wojsk Specjalnych.

Artykuł: Slackware

Slackware

Artykuł: Virtual Desktop Infrastructure

Virtual Desktop Infrastructure

Artykuł: Wirtualizacja: Overcommitment

Wirtualizacja: Overcommitment

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły