Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

GIMP: Zagubione okna narzędziowe

poniedziałek,

GIMP: Zagubione okna narzędziowe

Edytor GIMP pozwala na konfigurację ustawień w bardzo szerokim zakresie, niestety zdarza się, że użytkownik niechcący pousuwa doki z narzędziami. Problem ten występował zwłaszcza w starszych edycjach programu, w których jedynym dostępnym ustawieniem widoku było kilka odrębnych okien, ale nawet w najnowszej wersji „da się” ukryć podstawowe narzędzia.

W menu „Okna” znajduje się pozycja „Ostatnio zamknięte doki”, która może okazać się pomocna. Można także wyłączyć „Tryb jednego okna” i powrócić do ustawień okien znanych ze starszych wersji edytora. Inne opcje z menu „Okna” pozwalają ustawić program według własnych preferencji, w tym artykule nie będziemy ich omawiali.

Poniższy zrzut ekranu w prezentuje widok edytora sytuacji, kiedy wyłączono „Tryb jednego okna”. Pojawiły się dwa dodatkowe okna, „Przybornik” oraz okno warstw.

Powracając do głównego tematu artykułu… Na poniższym zrzucie ekranu widoczny jest program GIMP po przeprowadzeniu „konfiguracji”. Co zrobić, żeby nie było konieczności reinstalacji? Odpowiedź jest bardzo prosta.

W menu „Edycja” można wybrać opcję „Preferencje” i przywrócić widok do domyślnych ustawień. Wszystko widać na poniższej grafice. Tekst na przycisku (3) jest nieco mylący, chodzi o „przywróć domyślne pozycje okien”. Zgodnie z komunikatem, który zostanie wyświetlony po kliknięciu przycisku, program należy uruchomić ponownie. Po tej operacji doki wrócą na swoje miejsce.

Trzy miesiące temu na naszej stronie…

Artykuł: Test wiedzy o językach skryptowych

Test wiedzy o językach skryptowych

Artykuł: Edytor grafiki GIMP

Edytor grafiki GIMP

Artykuł: Wired Equivalent Privacy

Wired Equivalent Privacy

Artykuł: Kalkulator bc: Pętle

Kalkulator bc: Pętle

Artykuł: PHP: Przechowywanie danych sesji po stronie serwera

PHP: Przechowywanie danych sesji po stronie serwera

Artykuł: PHP: Udoskonalony system szablonów

PHP: Udoskonalony system szablonów

Artykuł: Wyświetlanie tablicy routingu

Wyświetlanie tablicy routingu

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły