Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Nasi uczniowie uczcili rocznicę urodzin E. Muybridge'a

czwartek,

Nasi uczniowie uczcili rocznicę urodzin E. Muybridge'a

Już tradycyjnie uczniowie z naszej szkoły uczcili rocznicę urodzin pioniera kinematografii i wykonali animacje, wykorzystując techniki, które mają już ponad sto lat.

Eadweard Muybridge urodził się 9 kwietnia 1830 roku w Londynie. Brytyjski fotograf zespołem sprzężonych aparatów wykonywał zdjęcia, na których rejestrował kolejne fazy ruchu. Z Sekwencji takich obrazów tworzył animacje. Dla usprawnienia swojej pracy zaprojektował zoopraksiskop – urządzenie wyświetlające serię obrazów na ekranie. W czasach, w których żył Muybridge, z powodu braku środków technicznych, wykonanie realistycznie wyglądającej animacji wymagało ogromnej precyzji i gruntownej analizy ruchu. Wszelkie poprawki były na tyle trudne do wykonania, że najszybszą metodą było ponowne wykonanie całej sekwencji zdjęć.

Format GIF, który nasi uczniowie wykorzystali do wykonania animacji, pozwala na „składanie” kolejnych klatek w animację. Od połowy lat 90. format GIF natywnie obsługują wszystkie popularne przeglądarki internetowe działające w trybie graficznym. Obsługę plików GIF zapewnia wiele edytorów grafiki, np. dostępny nieodpłatnie GIMP.

Trzy miesiące temu na naszej stronie…

Artykuł: Juliusz Słowacki

Juliusz Słowacki

Artykuł: Środowisko LXQt

Środowisko LXQt

Artykuł: Free Software Street

Free Software Street

Artykuł: Włodzimierz Lech

Włodzimierz Lech

Artykuł: Władysław Klimowicz

Władysław Klimowicz

Artykuł: IBM 650

IBM 650

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły