Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Nasi uczniowie uczcili rocznicę urodzin E. Muybridge'a

czwartek,

Nasi uczniowie uczcili rocznicę urodzin E. Muybridge'a

Już tradycyjnie uczniowie z naszej szkoły uczcili rocznicę urodzin pioniera kinematografii i wykonali animacje, wykorzystując techniki, które mają już ponad sto lat.

Eadweard Muybridge urodził się 9 kwietnia 1830 roku w Londynie. Brytyjski fotograf zespołem sprzężonych aparatów wykonywał zdjęcia, na których rejestrował kolejne fazy ruchu. Z Sekwencji takich obrazów tworzył animacje. Dla usprawnienia swojej pracy zaprojektował zoopraksiskop – urządzenie wyświetlające serię obrazów na ekranie. W czasach, w których żył Muybridge, z powodu braku środków technicznych, wykonanie realistycznie wyglądającej animacji wymagało ogromnej precyzji i gruntownej analizy ruchu. Wszelkie poprawki były na tyle trudne do wykonania, że najszybszą metodą było ponowne wykonanie całej sekwencji zdjęć.

Format GIF, który nasi uczniowie wykorzystali do wykonania animacji, pozwala na „składanie” kolejnych klatek w animację. Od połowy lat 90. format GIF natywnie obsługują wszystkie popularne przeglądarki internetowe działające w trybie graficznym. Obsługę plików GIF zapewnia wiele edytorów grafiki, np. dostępny nieodpłatnie GIMP.

Artykuł: Kazimierz Heilman-Rawicz

Kazimierz Heilman-Rawicz

Artykuł: Kopiowanie plików z pomocą SCP

Kopiowanie plików z pomocą SCP

Artykuł: Klient SFTP Filezilla

Klient SFTP Filezilla

Artykuł: Odwrócenie kolorów obrazu na wydruku

Odwrócenie kolorów obrazu na wydruku

Artykuł: Victor Hugo

Victor Hugo

Artykuł: Bitwa pod Pankami

Bitwa pod Pankami

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły