Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Nasi uczniowie uczcili rocznicę urodzin E. Muybridge'a

czwartek,

Nasi uczniowie uczcili rocznicę urodzin E. Muybridge'a

Już tradycyjnie uczniowie z naszej szkoły uczcili rocznicę urodzin pioniera kinematografii i wykonali animacje, wykorzystując techniki, które mają już ponad sto lat.

Eadweard Muybridge urodził się 9 kwietnia 1830 roku w Londynie. Brytyjski fotograf zespołem sprzężonych aparatów wykonywał zdjęcia, na których rejestrował kolejne fazy ruchu. Z Sekwencji takich obrazów tworzył animacje. Dla usprawnienia swojej pracy zaprojektował zoopraksiskop – urządzenie wyświetlające serię obrazów na ekranie. W czasach, w których żył Muybridge, z powodu braku środków technicznych, wykonanie realistycznie wyglądającej animacji wymagało ogromnej precyzji i gruntownej analizy ruchu. Wszelkie poprawki były na tyle trudne do wykonania, że najszybszą metodą było ponowne wykonanie całej sekwencji zdjęć.

Format GIF, który nasi uczniowie wykorzystali do wykonania animacji, pozwala na „składanie” kolejnych klatek w animację. Od połowy lat 90. format GIF natywnie obsługują wszystkie popularne przeglądarki internetowe działające w trybie graficznym. Obsługę plików GIF zapewnia wiele edytorów grafiki, np. dostępny nieodpłatnie GIMP.

Artykuł: Staże w Hiszpanii

Staże w Hiszpanii

Artykuł: Conformité Européenne

Conformité Européenne

Artykuł: Display Stream Compression

Display Stream Compression

Artykuł: High Dynamic Range

High Dynamic Range

Artykuł: PiP i podobne technologie

PiP i podobne technologie

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły