Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Memtest86+

poniedziałek,

Memtest86+

Memtest86+ to dostępny nieodpłatnie program do testowania pamięci RAM. Jego autorem jest Samuel Demeulemeester. Program napisano w języku C oraz asemblerze x86. Memtest86+ jest rozwidleniem opracowanej przez Chrisa Brady'ego w 1994 roku aplikacji Memtest. Ostatnia wersja programu to Memtest86+ 5.01 z 27 września 2013 roku.

Program można pobrać z oficjalnej strony projektu (https://www.memtest.org/) w postaci obrazu ISO, który zajmuje niecałe dwa megabajty. Aby uruchomić aplikację, należy utworzyć dysk startowy na nośniku Pendrive lub płycie CD i za jego pomocą uruchomić komputer. Test rozpoczyna się automatycznie. U dołu ekranu wyświetlane jest menu, jego opcje przywołujemy za pomocą klawiszy.

Po naciśnięcu klawisza c otrzymasz dostęp do opcji konfiguracji, które można przywołać również klawiaturą.

Poniżej umieszczono film z programem podczas pracy. W przypadku stwierdzenia błędów aplikacja wyświetla je na czerwonym tle, przez co trudno ich nie zauważyć. Niestety, a raczej na szczęście, nie mamy uszkodzonych modułów pamięci RAM i nie możemy zademonstrować tego mechanizmu.

Program Memtest86+ dołączono do płyt instalacyjnych Ubuntu i jego pochodnych. Poniższy zrzut ekranu ilustruje proces uruchamiania tego programu przy pomocy instalatora Xubuntu.

Artykuł: Funkcjonowanie jednostek oświaty

Funkcjonowanie jednostek oświaty

Artykuł: Kontrola poprawności danych

Kontrola poprawności danych

Artykuł: Usprawnienie obsługi danych z formularza

Usprawnienie obsługi danych z formularza

Artykuł: PHP: Tablice wielowymiarowe

PHP: Tablice wielowymiarowe

Artykuł: Raspberry Pi

Raspberry Pi

Artykuł: Wacław Iwaszkiewicz

Wacław Iwaszkiewicz

Nasze technikum

Szkoły dla dorosłych

Pełna oferta edukacyjna