Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Turniej techników informatyków

poniedziałek,

Turniej techników informatyków

Zapraszamy uczniów z kierunku technik informatyk do udziału w mistrzostwach CKZiU w arytmetyce binarnej. Turniej odbędzie się 10 i 11 października. Dokładniejszych informacji udzielą nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Rywalizacja polega na wykonywaniu dodawania liczb w postaci binarnej. Proste zasady konkurencji nie ulegają zmianie, zwycięża uczestnik, który w czasie 1111002 sekund (czyli minuty) wykona prawidłowo najwięcej działań. Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt. W przypadku rywalizacji drużyn sumowane są wyniki w uzyskane ramach danej reprezentacji.

Turniej informatyków w naszej szkole odbywa się już od kilku lat. Przypominamy, że w zeszłym roku szkolnym mistrzostwo zdobył Dominik Prętnicki. W rywalizacji drużyn tytułu broni obecna klasa 4TI. W bieżącym roku szkolnym z okazji Dnia Programisty w klasach 2TI oraz 3TI rozegrano klasowe mistrzostwa w arytmetyce binarnej. Wyniki osiągnięte przez niektórych techników informatyków wyniki pozwalają sądzić, że rywalizacja na poziomie konkursu szkolnego będzie stała na wysokim poziomie. Przypominamy, że oficjalny rekord CKZiU to 25 punktów Dominika Prętnickiego, jednak w próbach osiągane były jeszcze wyższe wyniki.

Czy wiesz, że…

Bit to najmniejsza jednostka informacji używana w odniesieniu do sprzętu komputerowego. Może przyjąć jedną z dwóch wartości, zazwyczaj określanych jako 0 i 1. Urządzenie cyfrowe może rozpoznać dwa stany napięciowe, w uproszczeniu: jest napięcie lub go nie ma, dlatego dla procesora naturalnym systemem jest dwójkowy (binarny) system liczbowy. Próby zaprojektowania procesora działającego na podstawie dziesiętnego systemu liczbowego dowiodły małej efektywności takiego rozwiązania.

Artykuł: Konkurs na kartkę świąteczno‑noworoczną

Konkurs na kartkę świąteczno‑noworoczną

Artykuł: Józef Piłsudski

Józef Piłsudski

Artykuł: JavaScript

JavaScript

Artykuł: Barbórka

Barbórka

Artykuł: World AIDS Day

World AIDS Day

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły