Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Dzień programisty w naszej szkole

poniedziałek,

Dzień programisty w naszej szkole

W piątek 13 września uczniowie kierunku technik informatyk z naszej szkoły obchodzili Dzień Programisty. Z tej okazji w klasach 2TI oraz 3TI rozegrano klasowe mistrzostwa w arytmetyce binarnej. Już od kilku lat w naszej placówce organizowane są mistrzostwa szkoły w tej nietypowej dyscyplinie i zasady zabawy są doskonale znane naszym uczniom. Konkurs polega na wykonywaniu dodawania liczb w postaci binarnej. Zwycięża uczestnik, który wykona prawidłowo najwięcej działań w czasie 111100 2 sekund (czyli minuty). Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt.

Już niedługo rozegrane zostaną mistrzostwa szkoły. Tytułu mistrza będzie bronił Dominik Prętnicki, którego oficjalny rekord to 25 punktów. W piątkowych zmaganiach brał udział były mistrz szkoły Jakub Gradzewicz, którego rekord to 21 punktów. Wyniki osiągnięte w klasie 3TI pozwalają sądzić, że niektórzy jej uczniowie na poważnie włączą się do rywalizacji na poziomie konkursu szkolnego.

Uczniowie klas pierwszych dopiero uczą się systemu dwójkowego i z tego powodu nie przystąpili do rywalizacji. Już niedługo wystąpią na mistrzostwach szkoły. Tym razem nie przeprowadziliśmy konkursu w klasie czwartej, jednak jej uczniowie to zdecydowani faworyci mistrzostw szkoły. Będą bronić tytułu w klasyfikacji drużynowej oraz pierwszego i drugiego miejsca w rywalizacji indywidualnej. Czy w tym roku padnie rekord szkoły?

Obchody Dnia Programisty nie skończyły się na arytmetyce binarnej, ale o tym napiszemy w innym artykule.

Klasa druga technikum informatycznego

Mistrz klasy 2TI Cichy Łukaszwynik: 12 punktów

Drugie miejsce Symołon Mikołajwynik: 11 punktów

Trzecie miejsce Samoraj Szymonwynik: 7 punktów

Klasa trzecia technikum informatycznego

Mistrzowie klasy 3TI Gradzewicz Jakub, Paszkowski Kacperwynik: 18 punktów

Drugie miejsce Kiszko Tomaszwynik: 14 punktów

Trzecie miejsce Dylak Maciejwynik: 12 punktów

Dzień Programisty

Święto programistów w na całym świecie jest obchodzone w 256. dniu roku. Wyjątkowość liczby 256 potwierdzają kolejne fakty. Jest to maksymalna liczba kolorów obrazu cyfrowego w formacie GIF. Rozszerzony standard ASCII zawiera 256 znaków. Oktet w adresie IP może przyjąć jedną z 256 wartości. W 24-bitowym zapisie barw RGB kolor jest zapisany za pomocą trzech liczb, które przyjmują jedną z 256 dostępnych wartości. Przykładów jest jeszcze wiele. W Rosji Dzień Programisty jest oficjalnym świętem państwowym.

Artykuł: Slackware

Slackware

Artykuł: Virtual Desktop Infrastructure

Virtual Desktop Infrastructure

Artykuł: Wirtualizacja: Overcommitment

Wirtualizacja: Overcommitment

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły