Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Dzień programisty w naszej szkole

poniedziałek,

Dzień programisty w naszej szkole

W piątek 13 września uczniowie kierunku technik informatyk z naszej szkoły obchodzili Dzień Programisty. Z tej okazji w klasach 2TI oraz 3TI rozegrano klasowe mistrzostwa w arytmetyce binarnej. Już od kilku lat w naszej placówce organizowane są mistrzostwa szkoły w tej nietypowej dyscyplinie i zasady zabawy są doskonale znane naszym uczniom. Konkurs polega na wykonywaniu dodawania liczb w postaci binarnej. Zwycięża uczestnik, który wykona prawidłowo najwięcej działań w czasie 111100 2 sekund (czyli minuty). Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt.

Już niedługo rozegrane zostaną mistrzostwa szkoły. Tytułu mistrza będzie bronił Dominik Prętnicki, którego oficjalny rekord to 25 punktów. W piątkowych zmaganiach brał udział były mistrz szkoły Jakub Gradzewicz, którego rekord to 21 punktów. Wyniki osiągnięte w klasie 3TI pozwalają sądzić, że niektórzy jej uczniowie na poważnie włączą się do rywalizacji na poziomie konkursu szkolnego.

Uczniowie klas pierwszych dopiero uczą się systemu dwójkowego i z tego powodu nie przystąpili do rywalizacji. Już niedługo wystąpią na mistrzostwach szkoły. Tym razem nie przeprowadziliśmy konkursu w klasie czwartej, jednak jej uczniowie to zdecydowani faworyci mistrzostw szkoły. Będą bronić tytułu w klasyfikacji drużynowej oraz pierwszego i drugiego miejsca w rywalizacji indywidualnej. Czy w tym roku padnie rekord szkoły?

Obchody Dnia Programisty nie skończyły się na arytmetyce binarnej, ale o tym napiszemy w innym artykule.

Klasa druga technikum informatycznego

Mistrz klasy 2TI Cichy Łukaszwynik: 12 punktów

Drugie miejsce Symołon Mikołajwynik: 11 punktów

Trzecie miejsce Samoraj Szymonwynik: 7 punktów

Klasa trzecia technikum informatycznego

Mistrzowie klasy 3TI Gradzewicz Jakub, Paszkowski Kacperwynik: 18 punktów

Drugie miejsce Kiszko Tomaszwynik: 14 punktów

Trzecie miejsce Dylak Maciejwynik: 12 punktów

Dzień Programisty

Święto programistów w na całym świecie jest obchodzone w 256. dniu roku. Wyjątkowość liczby 256 potwierdzają kolejne fakty. Jest to maksymalna liczba kolorów obrazu cyfrowego w formacie GIF. Rozszerzony standard ASCII zawiera 256 znaków. Oktet w adresie IP może przyjąć jedną z 256 wartości. W 24-bitowym zapisie barw RGB kolor jest zapisany za pomocą trzech liczb, które przyjmują jedną z 256 dostępnych wartości. Przykładów jest jeszcze wiele. W Rosji Dzień Programisty jest oficjalnym świętem państwowym.

Zmiana koloru punktora listy

Zmiana koloru punktora listy

Zmiana punktora listy

Zmiana punktora listy

Lista jako menu strony internetowej

Lista jako menu strony internetowej

Zagnieżdżanie list

Zagnieżdżanie list

Pomoc systemowa, część 2 (info)

Pomoc systemowa, część 2 (info)

Pomoc systemowa, część 1 (manual)

Pomoc systemowa, część 1 (manual)

Nasze technikum

Szkoły dla dorosłych

Pełna oferta edukacyjna