Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Bajkowe krajobrazy z Bawarii

poniedziałek,

Bajkowe krajobrazy z Bawarii

Krótka relacja z kolejnego dnia pobytu naszych uczniów w Bawarii.

Bawaria - 9 czerwca, dzisiaj mieliśmy okazję poznać bajkowy świat Bawarii.

Odwiedziliśmy miejscowość Hohenschwangau a tu mieliśmy okazję zobaczyć dwa wspaniałe i bajkowe zamki: Schloss Neuschwanstein oraz Schloss Hohenschwangau. Na deser spacer wokół pięknego jeziora Alpsee, którego woda ma niepowtarzalny kolor.

Niezapomniane wrażenia!

Neuschwanstein to zamek położony na terenie gminy Schwangau w południowej Bawarii, w pobliżu granicy z Austrią. Projekt tej budowli to dzieło Christiana Janka, Eduarda Riedela i Georga von Dollmanna. Prace rozpoczęły się w 1869 roku. Zamek był przeznaczony dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha, jednak nie dożył on końca budowy. Obecnie zamek Neuschwanstein jest jedną z największych atrakcji turystycznych Niemiec. Co roku odwiedza go ponad milion turystów. Neuschwanstein był pierwowzorem zamku Śpiącej Królewny w Disneylandach i scenografią dla licznych filmów.

Zamek Hohenschwangau na terenie gminy Schwangau został wzniesiony przez króla Maksymiliana II Bawarskiego. Jego głównym architektem był Domenico Quaglio Młodszy. Budowla powstała w latach 1833–1837.

Galeria zdjęć

Jan Walter

Jan Walter

Marian Okulicz-Kozaryn

Marian Okulicz-Kozaryn

Wacław Kobyliński

Wacław Kobyliński

302. Dywizjon Myśliwski „Poznański”

302. Dywizjon Myśliwski „Poznański”

Operacja „Ostra Brama”

Operacja „Ostra Brama”

Tadeusz Westfal „Karaś”

Tadeusz Westfal „Karaś”

Nasze technikum

Szkoły dla dorosłych

Pełna oferta edukacyjna