Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Szkolny turniej techników informatyków

piątek,

Szkolny turniej techników informatyków

Kolejne mistrzostwa naszej szkoły w arytmetyce binarnej już za nami. Do rywalizacji przystąpili uczniowie technikum informatycznego. Odbyły się dwa turnieje – uczniowie zmagali się indywidualnie i drużynowo. Daty konkursów nie były przypadkowe, zarówno data 10 października, jak i 11 października to same jedynki i zera.

Proste zasady konkurencji nie uległy zmianie i polegały na wykonywaniu dodawania liczb w postaci binarnej. Zwyciężył uczestnik, który wykonał prawidłowo najwięcej działań w czasie 1111002 sekund (czyli minuty). Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt. W przypadku rywalizacji drużyn sumowane były wyniki w ramach danej reprezentacji.

Indywidualnego tytułu mistrzowskiego nie obronił Jakub Gradzewicz. Zwycięzcą turnieju indywidualnego został Dominik Prętnicki z trzeciej klasy technikum informatycznego. W klasyfikacji drużyn nadal niepokonani są uczniowie z obecnej klasy 3TI. W środę padł rekord naszej szkoły – Dominik Prętnicki uzyskał 18 punktów. Już następnego dnia, podczas rywalizacji drużynowej, w pierwszym meczu Jakub Gradzewicz uzyskał 21 punktów, jednak riposta aktualnego mistrza szkoły była błyskawiczna – Dominik Prętnicki osiągnął 25 punktów.

W turnieju zawiedli uczniowie z pierwszej klasy, w pierwszym semestrze pierwszej klasy na przedmiotach zawodowych stosunkowo często organizowane są „przymusowe godziny binarne” i wyniki mogłyby być lepsze.

Klasyfikacja indywidualna

Mistrz CKZiU w arytmetyce binarnej Dominik Prętnickiklasa III technikum informatycznego

Drugie miejsce Jakub Gradzewiczklasa II technikum informatycznego

Trzecie miejsce Patryk Gołaśklasa III technikum informatycznego

Klasyfikacja drużynowa

Mistrzowie CKZiU w arytmetyce binarnej Klasa III technikum informatycznego Dominik Prętnicki, Bartłomiej Żebrowski, Krzysztof Tydelski

Drugie miejsce Klasa II technikum informatycznego Jakub Gradzewicz, Kacper Paszkowski, Tomasz Kiszko

Trzecie miejsce Klasa IV technikum informatycznego Mateusz Pietras, Konrad Kowalewski, Konrad Szostek

Wyniki w turnieju drużynowym

  • 2TI – 4TI 38:21
  • 2TI – 3TI 27:46
  • 3TI – 4TI 52:22

Czy wiesz, że…

Bit to najmniejsza jednostka informacji używana w odniesieniu do sprzętu komputerowego. Może przyjąć jedną z dwóch wartości, zazwyczaj określanych jako 0 i 1. Urządzenie cyfrowe może rozpoznać dwa stany napięciowe, w uproszczeniu: jest napięcie lub go nie ma, dlatego dla procesora naturalnym systemem jest dwójkowy (binarny) system liczbowy. Próby zaprojektowania procesora działającego na podstawie dziesiętnego systemu liczbowego dowiodły małej efektywności takiego rozwiązania.

Uczestnicy turnieju

Zwycięska drużyna

Turniej

Artykuł: Konkurs na kartkę świąteczno‑noworoczną

Konkurs na kartkę świąteczno‑noworoczną

Artykuł: Józef Piłsudski

Józef Piłsudski

Artykuł: JavaScript

JavaScript

Artykuł: Barbórka

Barbórka

Artykuł: World AIDS Day

World AIDS Day

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły