Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Europejski Dzień Języków Obcych w CKUiZ

czwartek,

Europejski Dzień Języków Obcych w CKUiZ

Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie:

  • ponad 200 języków europejskich
  • 24 języki urzędowe UE
  • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości
  • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W tym roku szkolnym nauczyciele języka angielskiego postawili na film, wiedzę oraz czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanym quizie. Był to test wiedzy o wyspach brytyjskich pod tytułem „The British Isles” udostępniony przez British Council i dostępny na stronie internetowej http://www.interklasa.pl/portal/index/dokumenty/interklasa/the_British_Isles_quiz.pdf?page=info&action=showdoc&oid=299376.

Ponadto odbyły się warsztaty językowe, podczas których uczniowie klas 3TPS, 3TOR, 3 Ti, 4TOR mieli okazję dowiedzieć się ciekawych faktów dotyczących 4 krajów wchodzących w skład Wielkiej Brytanii. Uczniowie rozwiązywali quizy i obejrzeli film pt. Four Nations by British Council (http://learnenglishteens.britishcouncil.org/uk-now/video-uk/four-nations).

Łącznie udział w teście wzięło około 50 uczniów. Ponadto nauczyciele germaniści udekorowali swoje klasy plakatami o treści propagujących Dzień Języków Obcych. Nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili w tym dniu lekcje dotyczące tego święta. Był to bardzo ciekawy i inspirujący The European Day of Languages.

Ewa Kisiel

Artykuł: Kazimierz Heilman-Rawicz

Kazimierz Heilman-Rawicz

Artykuł: Kopiowanie plików z pomocą SCP

Kopiowanie plików z pomocą SCP

Artykuł: Klient SFTP Filezilla

Klient SFTP Filezilla

Artykuł: Odwrócenie kolorów obrazu na wydruku

Odwrócenie kolorów obrazu na wydruku

Artykuł: Victor Hugo

Victor Hugo

Artykuł: Bitwa pod Pankami

Bitwa pod Pankami

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły