Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Steve Wozniak

czwartek,

Steve Wozniak

Steve Wozniak urodził się 11 sierpnia 1950 roku w San Jose. Jest inżynierem i wynalazcą polskiego pochodzenia. Był jednym z założycieli firmy Apple.

Już w dzieciństwie fascynował się elektroniką, swój pierwszy komputer zbudował w wieku czternastu lat. W latach 1973–1976 był pracownikiem firmy Hewlett-Packard. W 1976 roku wspólnie z Steve’em Jobsem oraz Ronaldem Wayne’em założył Apple. Był twórcą pierwszego produktu firmy, od podstaw zaprojektował komputer nazwany jako Apple I.

Początkowo miał wielki wpływ na produkty Apple, jednak jego rola w firmie stopniowo słabła. W 1985 roku poczuł się niepotrzebny i opuścił przedsiębiorstwo. W tym samym roku otrzymał prestiżową amerykańską nagrodę National Medal of Technology. W młodości nie ukończył studiów, nadrobił to już jako milioner i w 1986 roku zdobył tytuł licencjata z elektroniki i informatyki na renomowanym Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Cały czas pozostaje aktywny zawodowo. Założył kilka firm. Udziela się jako filantrop. Nadal jest związany z Apple, często reprezentuje firmę na imprezach branżowych. Jest także udziałowcem tego przedsiębiorstwa. Jego ostatnim przedsięwzięciem jest firma Woz U zajmująca się dostarczaniem internetowych usług edukacyjnych, którą założył w 2017 roku.

Artykuł: Slackware

Slackware

Artykuł: Virtual Desktop Infrastructure

Virtual Desktop Infrastructure

Artykuł: Wirtualizacja: Overcommitment

Wirtualizacja: Overcommitment

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły