Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Steve Ballmer

czwartek,

Steve Ballmer

Steve Ballmer urodził się 24 marca 1956 roku w Detroit. Dorastał w zamożnej rodzinie. Z wyróżnieniem ukończył Detroit County Day School. Uzyskał doskonały wynik testu Scholastic Assessment Test – maksymalną liczbą punktów. Dzięki temu droga na Harvard stała otworem. Studiował matematykę i ekonomię. Był osobą znaną na uczelni – angażował się w działalność różnych organizacji. Był menedżerem uniwersyteckiej drużyny futbolu amerykańskiego i wydawcą studenckiego czasopisma literackiego. W czasie studiów poznał Billa Gatesa, mieszkali na jednym piętrze w akademiku. Mimo różnic w charakterach zostali przyjaciółmi.

W przeciwieństwie do Gatesa, w 1977 roku Steve Ballmer ukończył studia. Przez dwa lata pracował w Procter & Gamble. W roku 2000 otrzymał ofertę pracy w Microsofcie. Dał się przekonać Billowi Gatesowi i został 24. pracownikiem Microsoftu. Gates powierzył mu stanowisko dyrektora handlowego. Pracował w wielu działach przedsiębiorstwa. 13 stycznia 2000 roku zastąpił Gatesa na stanowisku dyrektora generalnego. Pod jego rządami przychody firmy wzrosły trzykrotnie. W 2014 roku przeszedł na emeryturę. Jako emeryt kupił drużynę sportową Los Angeles Clippers za dwa miliardy dolarów.

Ballmer jest znany z bardzo żywiołowych zachowań. Filmy dokumentujące jego występy na imprezach organizowanych przez Microsoft to internetowe hity.

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Artykuł: Brendan Eich

Brendan Eich

Artykuł: Nvidia GeForce 200

Nvidia GeForce 200

Artykuł: Pierwszy dzień w Splicie

Pierwszy dzień w Splicie

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły