Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Pierwszy streaming

piątek,

Pierwszy streaming

24 czerwca 1993 roku odbyła się internetowa transmisja koncertu mało znanego grunge’owego zespołu Severe Tire Damage. Fakt ten uważany jest za pierwszy przypadek multimedialnego przekazu strumieniowego (streaming) w globalnej sieci. Streaming obecnie to bardzo rozwinięty sektor usług internetowych.

Co prawda zespół był mało znany, ale koncert odbył się na podwórku światowego giganta przemysłu elektronicznego – firmy Xerox. Nie była to kwestia przypadku, perkusista zespołu – profesor Mark Weiser był pracownikiem koncernu. Transmisja koncertu miała być elementem dyskusji na temat opracowywanej właśnie w firmie nowej technologii o nazwie Multicast Backbone.

Media strumieniowe otworzyły zupełnie nowe możliwości w zakresie publikowania materiałów audiowizualnych. Dotyczy to także nawet użytkowników domowych, np. zorganizowanie transmisji przez Internet rodzinnej uroczystości nie jest współcześnie zadaniem trudnym ani specjalnie kosztownym.

O technologie związane z mediami strumieniowymi oparte są dostępne w sieci Internet stacje radiowe i telewizyjne, usługi udostępniania multimediów na życzenie, transmisje na żywo itp.

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Artykuł: Brendan Eich

Brendan Eich

Artykuł: Nvidia GeForce 200

Nvidia GeForce 200

Artykuł: Pierwszy dzień w Splicie

Pierwszy dzień w Splicie

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły