Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Pierwszy film w YouTube

sobota,

Pierwszy film w YouTube

23 kwietnia 2005 roku w serwisie YouTube opublikowano pierwszy film wideo. Obecnie ten serwis jest niewątpliwie jednym z symboli Internetu. Pierwszy film trwa 18 sekund, akcja rozgrywa się w ogrodzie zoologicznym. Pierwszoplanową postacią jest Jawed Karim, jeden z twórców serwisu. Pierwotny tytuł to „Me at the zoo”, w dziesięć lat później autor zmienił go na „The first video on YouTube. Maybe it's time to go back to the zoo?”.

Przed powstaniem YouTube zamieszczenie filmu w Internecie było dość trudną operacją, obecnie dziennie zamieszczanych jest kilkadziesiąt tysięcy klipów. YouTube został założony przez Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima – byłych pracowników PayPal. Ich pierwsze biuro, jakże by inaczej, znajdowało się w garażu. W 2006 roku YouTube zostało przejęte za zawrotną sumę 1,65 miliarda dolarów przez Google.

Me at the zoo

„W porządku, jesteśmy przed słoniami. Ciekawą rzeczą na temat tych gości jest fakt, że mają naprawdę, naprawdę, naprawdę długie trąby, i to jest, to jest niesamowite. I to wszystko do powiedzenia”.

Artykuł: Slackware

Slackware

Artykuł: Virtual Desktop Infrastructure

Virtual Desktop Infrastructure

Artykuł: Wirtualizacja: Overcommitment

Wirtualizacja: Overcommitment

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły