Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Mac Pro

niedziela,

Mac Pro

7 sierpnia 2006 roku na dorocznej Światowej Konferencji Deweloperów Apple oficjalnie zapowiedziano serię komputerów Mac Pro. które miały zastąpić linię Power Mac G5. Był to produkt, który zakończył migrację wszystkich komputerów produkowanych przez Apple na procesory Intel. Zastosowano bardzo podobną jak u poprzednika obudowę aluminiową. W ramach pierwszej generacji Mac Pro oferowano kilka modeli z jednym procesorem lub z dwoma oraz różniące się ilością rdzeni – maksymalnie do dwunastu. Urządzenia wyprodukowane w latach 2006-2008 wykorzystywały gniazdo LGA 771, później zastosowano gniazda LGA 1366.

W grudniu 2013 roku na rynek trafiły komputery drugiej generacji Mac Pro. Najbardziej rzucającą się w oko zmianą była nowa efektowna cylindryczna obudowa. Konstrukcja stanowiła tylko 12,5% wielkości poprzednika przy jednoczesnym znacznym wzroście wydajności. Urządzenia z tej edycji wykorzystywały jeden procesor z rodziny Xeon E5 z maksymalnie dwunastoma rdzeniami. Początkowo Mac Pro w kształcie tuby spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami, jednak wraz z upływem czasu zauważano także pewne wady urządzenia.

Druga generacja Mac Pro

10 grudnia 2019 roku w sklepach pojawiły się komputery trzeciej generacji Mac Pro. Powrócono do konstrukcji typu tower. Maksymalna możliwa do uzyskania konfiguracja to 28-rdzeniowy procesor Intel Xeon oraz 1,5 TB pamięci operacyjnej RAM. Wersja bazowa Mac Pro trzeciej generacji w Polsce kosztuje obecnie około 28 tysięcy złotych, przy maksymalnej konfiguracji koszt zakupu wyniesie około ćwierć miliona złotych.

Mac Pro 2020

Artykuł: Coffee Lake

Coffee Lake

Artykuł: Uroczysty obiad z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczysty obiad z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Artykuł: Wincenty Ściegienny

Wincenty Ściegienny

Artykuł: Michał Fijałka

Michał Fijałka

Artykuł: Józef Lipiński

Józef Lipiński

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły