Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Steve Wozniak

niedziela,

Steve Wozniak

Steve Wozniak urodził się 11 sierpnia 1950 roku w San Jose. Jest inżynierem i wynalazcą polskiego pochodzenia. Był jednym z założycieli firmy Apple.

Już w dzieciństwie fascynował się elektroniką, swój pierwszy komputer zbudował w wieku czternastu lat. W latach 1973–1976 był pracownikiem firmy Hewlett-Packard. W 1976 roku wspólnie z Steve’em Jobsem oraz Ronaldem Wayne’em założył Apple. Był twórcą pierwszego produktu firmy, od podstaw zaprojektował komputer nazwany jako Apple I.

Początkowo miał wielki wpływ na produkty Apple, jednak jego rola w firmie stopniowo słabła. W 1985 roku poczuł się niepotrzebny i opuścił przedsiębiorstwo. W tym samym roku otrzymał prestiżową amerykańską nagrodę National Medal of Technology. W młodości nie ukończył studiów, nadrobił to już jako milioner i w 1986 roku zdobył tytuł licencjata z elektroniki i informatyki na renomowanym Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Cały czas pozostaje aktywny zawodowo. Założył kilka firm. Udziela się jako filantrop. Nadal jest związany z Apple, często reprezentuje firmę na imprezach branżowych. Jest także udziałowcem tego przedsiębiorstwa. Jego ostatnim przedsięwzięciem jest firma Woz U zajmująca się dostarczaniem internetowych usług edukacyjnych, którą założył w 2017 roku.

Technik informatyk E.12
Dzień polskiej żywności

Dzień polskiej żywności

Polsko-brytyjski układ sojuszniczy

Polsko-brytyjski układ sojuszniczy

System Xenix

System Xenix

Antoni Głowacki

Antoni Głowacki

Windows 95

Windows 95

Międzynarodowy Dzień Czarnej Wstążki

Międzynarodowy Dzień Czarnej Wstążki

Nasze technikum

Szkoły dla dorosłych

Pełna oferta edukacyjna