Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Google Images

piątek,

Google Images

Od 9 listopada 2002 roku internetowa wyszukiwarka grafiki Google Images dostępna jest w polskiej wersji językowej. Dzięki niej można przeszukiwać pliki graficzne ze stron internetowych zindeksowanych przez robota sieciowego Google. W Stanach Zjednoczonych serwis był dostępny od lipca 2001 roku.

Wcześniej opcje wyszukiwarki Google ograniczały się do wyświetlania prostych stron z tekstem i linkami. Firma pracowała nad rozwojem swojego flagowego produktu i sukcesywnie dodawano nowe opcje, w tym specjalizowaną wyszukiwarkę grafiki. Istnieją funkcjonujące na zasadzie żartów opowieści o tym, że po rozdaniu nagród Grammy 2000 wyszukiwarka została zalana zapytaniami „Jennifer Lopez w zielonej sukni Versace” i aby odciążyć jej mechanizm, uruchomiono nową usługę.

W 2011 roku do opcji Google Images dodano możliwość wyszukiwania za pomocą obrazu. Zaawansowane algorytmy pozwalają szybko porównać przesłaną grafikę z tysiącami zindeksowanych obrazów. W ten sposób użytkownik może wyszukać np. strony, na których pojawia się obraz lub jego wersje w innych rozdzielczościach. W przypadku tej opcji nie trzeba także wymyślać i wpisywać słów kluczowych do wyszukiwania.

Wyniki poszukiwania można zawęzić dzięki dodatkowym narzędziom. Dostępne są filtry działające na podstawie rozmiaru, dominującego koloru, prawa do użytkowania, typu pliku itp. Warto pamiętać, że co do praw do użytkowania plików warto upewnić się u źródła, czyli na stronie skąd pochodzą. Google na pewno nie będzie brało na siebie odpowiedzialności z tytułu ewentualnego naruszenia praw autorskich przez użytkownika wyszukiwarki.

Operacja lotnicza „Most 2”

Operacja lotnicza „Most 2”

Jadwiga Bobińska

Jadwiga Bobińska

Bitwa pod Wołodarką

Bitwa pod Wołodarką

Ośmiotysięczniki

Ośmiotysięczniki

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

Józef Ratajczak

Józef Ratajczak

Nasze technikum

Szkoły dla dorosłych

Pełna oferta edukacyjna