środa,
Biuletyn Informacyjny
Pierwszy numer pisma dowództwa Okręgu Warszawa-Miasto Służby Zwycięstwu Polsce pod nazwą „Biuletyn Informacyjny” ukazał się wkrótce po kapitulacji Warszawy, już 5 listopada 1939 roku. Pismo to było wydawane przez cały okres okupacji niemieckiej, także jako organ Związku Walki Zbrojnej, a następnie Armii Krajowej. Ostatni numer ukazał się w Krakowie 19 stycznia 1945 roku.
Inicjatorem i organizatorem pisma był Aleksander Kamiński zapamiętany głównie jako autor jednej z najbardziej znanych książek okupowanej Warszawy – „Kamieni na szaniec”. Kamiński był także redaktorem naczelnym „Biuletynu Informacyjnego” oraz autorem większości zamieszczonych w nim artykułów wstępnych. Po upadku powstania warszawskiego pismo ukazywało się w Krakowie pod redakcją Kazimierza Feliksa Kumanieckiego.
Pierwszy numer miał nakład dziewięćdziesięciu egzemplarzy. Od 1941 roku pojawiły się wydania regionalne. W szczytowym momencie dziennik miał nakład około 20 tysięcy egzemplarzy. Ukazało się 317 numerów „Biuletynu Informacyjnego”.
Prasa konspiracyjna podczas okupacji niemieckiej nie była wyłącznie narzędziem informacyjno-propagandowym, ale pełniła także funkcje kulturalne i oświatowe.