Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Satya Nadella

piątek,

Satya Nadella

Satya Nadella urodził się 19 sierpnia 1967 roku w mieście Hajdarabad w Indiach. Studiował na Mangalore University, w 1987 roku zdobył tytuł inżyniera elektroniki i telekomunikacji. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych i kontynuował studia na kierunku informatycznym na uczelni University of Wisconsin-Milwaukee. Po ukończeniu studiów krótko pracował jako członek personelu technologicznego w firmie Sun Microsystems.

Kiedy w 1992 roku trafił do firmy Microsoft, swoją pozycję musiał wywalczyć ciężką pracą. Wykazał się świetnymi osiągnięciami w dziale badań i rozwoju usług sieciowych. Był odpowiedzialny za rozwój chmury obliczeniowej Azure. Przyczynił się do sukcesów baz danych firmy Microsoft oraz systemów serwerowych. Te obszary działania przedsiębiorstwa dają dziś najlepsze wyniki finansowe i zachowują stabilność. Mimo wszystko, kiedy Nadella został dyrektorem generalnym, nie był zbyt znanym człowiekiem.

Microsoft za czasów Billa Gatesa kojarzył się z pazernym monopolistą i firmą, która przespała rozwój Internetu. Kiedy nastał prezes Steve Ballmer, przedsiębiorstwo rosło w siłę, jednak zanotowało mnóstwo wpadek i złych decyzji. Firma zbyt późno zainteresowała się rynkiem urządzeń mobilnych. Satya Nadella stanął przed wieloma wyzwaniami. System Windows 10 okazał się udanym produktem, ale jego wersja dla urządzeń mobilnych zakończyła się bolesną porażką. Nowy prezes potrafi podejść do sprawy z dystansem, na konferencji Dreamforce użył konkurencyjnego iPhone’a do prezentacji mobilnych aplikacji swojej firmy. Od razu zaznaczył, że nie jest to jego smartfon, jednak żart był okazją do stwierdzenia, że iPhone bez aplikacji Microsoftu nie jest idealnym narzędziem. Podczas kadencji Nadelli firma stała się otwarta na współpracę z konkurencyjnymi firmami i technologiami.

Artykuł: Slackware

Slackware

Artykuł: Virtual Desktop Infrastructure

Virtual Desktop Infrastructure

Artykuł: Wirtualizacja: Overcommitment

Wirtualizacja: Overcommitment

Artykuł: Marc Andreessen

Marc Andreessen

Artykuł: Zakończenie staży

Zakończenie staży

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły