Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Gary Starkweather

niedziela,

Gary Starkweather

Gary Starkweather urodził się 9 stycznia 1938 roku w amerykańskim mieście Lansing. Studiował optykę na University of Rochester, jako student pracował w firmie Bausch & Lomb zajmującej się produkcją sprzętu medycznego. W 1964 roku podjął pracę w oddziale firmy Xerox w Rochester. W tym okresie głównym produktem przedsiębiorstwa była fotokopiarka. Starkweather zajmował się opracowaniem rozwiązania, które dałoby możliwość wymiany informacji pomiędzy oddalonymi od siebie kopiarkami. Wpadł na pomysł, żeby do wydruku zastosować wynaleziony kilka lat wcześniej laser. Zbudował działający prototyp, jednak kierownictwo firmy uznało, że urządzenie nie znajdzie odbiorców na rynku.

Kilka lat później Gary Starkweather trafił do nowootwartego ośrodka badawczego Xerox PARC, gdzie udoskonalił swoje rozwiązanie. W 1971 roku opracował prototyp pierwszej drukarki laserowej. Zaprojektowana na bazie jego prac drukarka Xerox 9700 wprowadzona do sprzedaży w 1977 roku stała się hitem rynkowym. Kolejnym pomysłem Starkweathera było opracowanie małej biurkowej wersji drukarki laserowej, ale nie zdołał przekonać do tego zarządu firmy.

W latach 1988–1997 był pracownikiem firmy Apple, zajmował się technologiami związanymi z zarządzaniem kolorem. Po odejściu z Apple dołączył do firmy Microsoft, pracował w oddziale badawczo-rozwojowym Microsoft Research. W 2005 roku przeszedł na emeryturę. Zmarł 26 grudnia 2019 roku w wieku 81 lat.

Artykuł: Zrzuty lotnicze dla powstańców

Zrzuty lotnicze dla powstańców

Artykuł: „Tu mówi Błyskawica”

„Tu mówi Błyskawica”

Artykuł: Bitwa pod Żyrzynem

Bitwa pod Żyrzynem

Artykuł: Mac Pro

Mac Pro

Artykuł: Samolot RWD-5

Samolot RWD-5

Nasze technikum

Technik informatyk

Szkoły dla dorosłych

Nasza szkoła

Pełna oferta edukacyjna

Oferta szkoły