CKZiU Mrągowo 2020
Wojskowa stacja radiotelegraficzna w Krakowie nadaje pierwsze radiogramy w języku polskim. Po 8 listopada stacja nadawała także komunikaty dla prasy.
Polacy przejmują niemiecką stację w warszawskiej Cytadeli. Pierwszego dnia nadano komunikat o powstaniu niepodległego państwa polskiego do Paryża.
W polskie ręce dostała się stacja radiotelegraficzna w Poznaniu.
Początek działalności polskiej cywilnej służby radiokomunikacyjnej.
Uruchomiono Transatlantycką Stację Radiotelegraficzną na Bemowie (częściej nazywaną stacją w Babicach), w swoim czasie jedną z największych i najnowocześniejszych w świecie.
Ogłoszenie ustawy o poczcie, telegrafie i telefonie. Prywatne używanie odbiorników radiowych stało się legalne. Wprowadzono opłaty abonamentowe. Ustawa zawierała m.in. unormowania w zakresie produkcji, handlu i koncesjonowania urządzeń radiotelefonicznych. Był to kluczowy dla rozwoju radiofonii w Polsce akt prawny.
Pierwsze próby techniczne na fali 380 metrów prowadzone przez Polskie Towarzystwo Radiotechniczne w Warszawie. Był to głównie audycje z muzyką odtwarzaną z płyt.
Próbna stacja radionadawcza Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie na fali 385 metrów rozpoczęła regularne nadawanie audycji codziennie od 18:00 do 19:00.
Stacja PTR dołącza do swoich audycji komunikaty z Państwowego Instytutu Meteorologii i Polskiej Agencji Telegraficznej.
Prasa zaczyna zamieszczać programy radiowe.
Niespodziewanie koncesję na budowę i eksploatację urządzeń radiofonicznych na terenie Rzeczypospolitej otrzymuje spółka „Polskie Radio”. Polskie Towarzystwo Radiotechniczne mimo doświadczenia i spełniania warunków technicznych trafia na boczny tor.
Oficjalny początek polskiej radiofonii. Tego dnia rozpoczęła nadawanie stacja nadawcza Polskiego Radia w Warszawie.
Polskie Radio uruchamia jeden z najsilniejszych europejskich nadajników znajdujący się na ulicy Racławickiej w Warszawie.
Radio Poznańskie nadaje pierwszą polską radiową transmisję mszy.
Polskie Radio Kraków zaczyna codziennie nadawać hejnał z Wieży Mariackiej.
Radio Poznań – pierwsza w Polsce radiowa transmisja z meczu piłkarskiego.
W Państwowej Wytwórni Łączności na dużą skalę rusza produkcja taniego i prostego radioodbiornika o nazwie Detefon. Do wybuchu wojny wyprodukowano pół miliona sztuk urządzenia
Oddanie do użytku w Raszynie najsilniejszej w Europie stacji nadawczej.
Polskie Radio ma ponad milion abonentów.